PDK ‘kërcënon’ Vetëvendosjen në diasporë

PDK ‘kërcënon’ Vetëvendosjen në diasporë

21:51, 23/01/2022

PDK ka filluar ta 'kërcënojë' edhe Vetëvendosjen në diasporë, shkruan Syri.net Kosova.

Kjo pasi kjo parti ka filluar mobilizimin atje.

E ai që po e bënë këtë mobilizim është Elmi Reçica nga PDK.

"Sonte pata nderin të takoj shqiptarë të suksesshëm në fushën e shkencës, kulturës, sportit e ndërmarrësisë, njëherit kontribues të mëdhenj në të gjitha etapat e zhvillimit të shtetit.
Ndër më të suksesshmit janë edhe vëllezërit dhe bashkëvendasit e mi të respektuar, Dino dhe Shaban Bekteshi, të cilët me ndershmëri e përkushtim të veçantë kanë arritur majat në gastronomi, në qytetin e Lozanës.
PDK do të shtrihet kudo ku jeton diaspora jonë dhe do të koordinohemi së bashku për të ardhmen e vendlindjes tonë të përbashkët.", ka shkruar Reçica në reagim.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco