Mjeku kosovar: Në këtë fazë masat për udhëtar s’kanë asnjë rol mbrojtës

Mjeku kosovar: Në këtë fazë masat për udhëtar s’kanë asnjë rol mbrojtës

21:31, 23/01/2022

Mjeku dhe këshilltari i ish-kryeministrit Avdullah Hoti, Visar Berisha, ka kritikuar masat e ndërmarra nga Qeveria Kurti, konkretisht ndalesat për qytetarët që hynë në Kosovës.

Berisha ka theksuar se shtrëngimi i masave të udhëtimit në këtë fazë epidemike që gjendet vendi nuk kanë asnjë rol mbrojtës.

Sipas Berishës, në këtë gjendje ku pozitiviteti është i lartë me koronavirus, tashmë Kosova është vetë burimi i infeksionit.

Postimi i plotë:

Shterngimi i masave te udhetimit ska asnje rol mbrojtes ne kete faze epidemike ne te cilen gjendet Kosova! Pse?! Sepse me kete marsh pozitiviteti qe kemi, ne tashma jemi vet burim i qendrueshem dhe i vetmjaftueshem infeksioni.
Cka dmth, se nuk qon peshe ma se kush vjen e kush hyn ne vend.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco