Qytetarët që udhëtojnë përmes aeroportit, duhet t’i plotësojnë formularët nga shtetet përkatëse

Qytetarët që udhëtojnë përmes aeroportit, duhet t’i plotësojnë formularët nga shtetet përkatëse

16:26, 23/01/2022

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës ‘Adem Jashari’, ka njoftuar se të gjithë udhëtarët duhet të plotësojnë formularët e kërkuara nga shtetet ku udhëtojnë, shkruan Syri.net Kosova.

Sipas ANP-së, udhëtarët që nuk paraqiten në sportel me formularë të plotësuar, nuk do të pranohen për udhëtim.

“Këta formularë,mund t’i gjeni në ueb faqen e aeroportit www.limakkosovo.aero, në linqet e vendosura më poshtë dhe po ashtu QR kodet për shkarkim të formularëve, janë edhe në tabelat e vendosura jashtë dhe brenda terminalit të aeroportit”, thuhet në njoftim.

Për hyrje në Kosovë ju lusim që t’i referoheni vendimit të fundit të Qeverisë:

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco