Në këtë fshat të Shtimes kaluan 16 orë pa rrymë dhe ujë

Në këtë fshat të Shtimes kaluan 16 orë pa rrymë dhe ujë

15:28, 23/01/2022

Banorët e fshatit Zborc të Shtimes po përballën me reduktime të ashpra të energjisë elektrike.

Madje ky fshat që 16 orë nuk ka farë energji.

Banorët thonë se në mungesë të rrymës nuk kanë as ujë dhe as nxemje.

Sipas banorëve, KEDS i ka njoftuar se ka prishje, por që ende nuk është lëshuar rryma.

Në anën tjetër, sot është kthyer në funksion blloku B2 i termocentralit “Kosova B”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco