150 punëtorë në RTK pa kontrata pune, avokati Gashi i përgjigjet kryesindikalistit Hoxha

150 punëtorë në RTK pa kontrata pune, avokati Gashi i përgjigjet kryesindikalistit Hoxha

22:58, 21/01/2022

Kryesindikalisti i RTK-së, Fadil Hoxha i është drejtuar avokatit kosovar, Tomë Gashit duke i thënë se në këtë medium punojnë 150 persona pa kontrata pune për tri vjet rresht, përcjell Syri net Kosova.

Hoxha e ka pyetur Gashin se a kanë të drejtë Bordi dhe Menaxhmenti tu bejë kontratat retroaktivisht.

Është avokati ai që i është kundërpërgjigjur Hoxhës duke i thënë se ky lloj kontratash janë shpesh keqpërdorime të detyrës zyrtare.

Postimi:

Komenti:

Image

 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco