Gati 10 mijë raste aktive me CPVOD-19 në Kosovë, pritet shtrëngimi i masave

Gati 10 mijë raste aktive me CPVOD-19 në Kosovë, pritet shtrëngimi i masave

07:49, 21/01/2022

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se në total numri i rasteve aktive me koronavirus është 9,771 persona.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve është 159.573, ndërsa nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 2,996 persona.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 4.731 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.732.948 doza të vaksinës.

Deri më sot 799.114 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 43.760 doza përforcuese dhe 2.199 doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Ndryshe, Qeveria e Kosovës ka paralajmëruar shtrëngimin e masave antiCOVID-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco