Rruga në Zaskok të Ferizajt shndërrohet në ‘pistë patinazhi’

Rruga në Zaskok të Ferizajt shndërrohet në ‘pistë patinazhi’

10:35, 18/01/2022

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në rrugët e vendit janë shkaktuar 64 aksidente.

Shkaktar i këtyre aksidenteve jo rrallëherë janë edhe kushtet e rrugës, sidomos kur temperaturat janë të ulëta.

Temperaturat e tilla kanë shndërruar në “pistë patinazhi” rrugën e lagjes “Burimi”, në fshatin Zaskok të Ferizajt.

Një sinjalizues ka dërguar në adresë të Sinjalit fotografi të kësaj rruge, të realizuar mbrëmë rreth orës 01:00 pas mesnatës, duke akuzuar komunën që nuk po bën pastrimin dhe mirëmbajtjen e kësaj rruge.

 

 
 
 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco