Mungon avokati i njërit prej të akuzuarve, nuk dihet nëse do të nis seanca në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

Mungon avokati i njërit prej të akuzuarve, nuk dihet nëse do të nis seanca në rastin e vrasjes së Oliver Ivanoviqit

10:33, 18/01/2022

Seanca gjyqësore në rastin e vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq shtyhet për disa minuta sepse avokati Mahmut Halimi, mbrojtës i të akuzuarit Marko Roshiq, ka munguar në seancë për shkaqe shëndetësore.

Gjykatësi Valon Kurtaj e ka dërguar seancën në pushim prej 15 minutash në pritje të një avokati që do të mund të zëvendësonte avokatin Halimi.

Trupi gjykues pritet të vendosë nëse do të pranohet zëvendësimi në momentin e fundit, apo do të duhet t’i anulojnë seancat e kësaj jave dhe të caktojnë data të tjera.

Roshiq është një nga gjashtë të akuzuarit në rastin e vrasjes së Ivanoviqit, më 16 janar 2018 përballë zyrave të partisë së tij në Mitrovicën e Veriut.

Deri më sot, kjo vrasje nuk është ndriçuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco