Sot takohen kryetarët e komunave, diskutojnë për Projektligjin për Inspektim Administrativ

Sot takohen kryetarët e komunave, diskutojnë për Projektligjin për Inspektim Administrativ

10:15, 18/01/2022

Kryetarët e komunave të vendit do të takohen sot për të diskutuar për Projektligjin për Inspektim Administrativ.

Kështu bëri të ditur për Gazetën Sinjali dje kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi.

Ai tha se ky takim do të fillojë në orën 11:00.

Në këtë takim do të diskutohet për problemet me kontratat kolektive në arsim dhe shëndetësi, mjetet financiare të komunave që shkojnë në fondin rezervë, për mosfunksionimin e OShP-së dhe tema tjera

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco