Vlora Çitaku: Dialogu nuk është “Big Brother”

Vlora Çitaku: Dialogu nuk është “Big Brother”

21:01, 03/12/2021

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku ka folur rreth dialogut Kosovë – Serbi, duke thënë se do të donte që i njëjti të mbyllet sa më shpejtë..

Çitaku deklaroi se e di që dialogu i ka sfidat e veta. Madje, me ironi tha se ai nuk është “Big Brother”. Kërkon angazhim, disiplinë e punë, përcjell GazetaBlic.

“Dialogu nuk është “Big Brother”. E di. Kërkon angazhim, disiplinë e punë. Por mendoj se SHBA duhet të jetë në tavolinë. Vetëm me praninë e tyre jemi të sigurtë.

 

E ftoj kryeministrin që të udhëtojë sa më shpejtë dhe të kërkojë një emisar të posaçëm. Unë do të doja që ky dialog të mbyllet sa më shpejtë të jetë e mundur”, tha ndër të tjerash Çitaku

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco