Kurti, Bislimi dhe Gërvalla, të hënën, nisen për në Bruksel

Kurti, Bislimi dhe Gërvalla, të hënën, nisen për në Bruksel

20:19, 03/12/2021

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, do të udhëtojë të hënën për në Bruksel.

Mësohet se Kurti do të niset bashkë me zëvendëskryeministrin e parë, Besnik Bislimin, dhe me ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz.

Ani pse kryeministri kosovar, muaj më parë kishte deklaruar se gjatë muajit nëntor do të udhëtoj për në SHBA, një gjë e tillë nuk ka ndodhur.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco