Rasti i 24 vjeçarit në Obiliq, poligoni i shenjëtarisë 'Katana': Vetëvrasja ishte e qëllimshme

Rasti i 24 vjeçarit në Obiliq, poligoni i shenjëtarisë 'Katana': Vetëvrasja ishte e qëllimshme

20:35, 01/12/2021

Për rastin e 24-vjeçarit, i cili pas plagëve në një poligon shënjtarie, ka ndërruar jetë në QKUK, ka reaguar edhe poligoni ku ka ndodhur rasti 'Katana', shkruan Syri.net Kosova.

Sipas tyre me qëllim të informimit të drejtë njoftojmë opinionin se para pak kohësh, në poligonin e shenjëtarisë ka ndodhur një vetëvrasje e qëllimshme.

"Ngjarja ka ndodhur perkunder faktit se jane zbatuar te gjitha procedurat standarde te sigurise.
Kerkojme nga te gjithe, e sidomos mediet  qe te kujdesen per menyren e informimit dhe te kene respekt ndaj familjes se te ndjerit.
Çfaredo informate rreth ketij rasti, do te merrni nga zyrtaret perkates te Policise se Kosoves.", thuhet në reagimin e poligonit 'Katana'.

LEXO edhe: Vdes 24 vjeçari që u plagos në një poligon të shenjëtarisë në Obiliq

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco