VIDEO/ Fryhet lumi Vjosa, rritet rreziku i përmbytjeve

VIDEO/ Fryhet lumi Vjosa, rritet rreziku i përmbytjeve

08:23, 30/11/2021

Niveli i lumit Vjosës ka arritur ne 6,10 metra mbi nivelin e detit , ndërkohë që maksimalen e arriti mbrëmjen e djeshme pas mesnate në kuotat 6:70 cm duke përmbytur pjesën e tregut të gjësë së gjallë, njofton gazetari i SYRI TV.

Sipas Shtabit të Emergjencave, rrisku për banesat është kur niveli i Vjosës kalon kuotot 7:30 mbi nivelin e detit. Gjithsesi, nëse do të ketë reshje në zonën e Përmetit dhe Tepelenës, do të ketë sërish fryrje të lumit Vjosë.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco