Arritën të shpëtonin nga tragjedia në Bullgari, lirohet çifti në shtëpi

Arritën të shpëtonin nga tragjedia në Bullgari, lirohet çifti në shtëpi

16:28, 29/11/2021

Dy nga tre të mbijetuarit që kanë marrë rrugë sot nga Sofja për në Shkup janë të fejuarit që kanë arritur të shpëtojnë nga tragjedia e 23 nëntorit me autobus në Bullgari.

Medina dhe Lulizimi mbahen dorë për dorë duke iu gëzuar fatit që lindën për së dyti, shkruan Alsat.

Një aksident tragjik ka ndodhur rreth orës 3 pas mesnate në Bullgari javë e kaluar, ku mbetën të vdekur 45 persona, pasi një autobus që po kthehej nga Turqia për në Maqedoni të Veriut u përfshi nga flakët.

Sipas raportimit të mediave, në mesin e viktimave kanë qenë edhe 12 fëmijë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco