Ngjarja në Deçan/Autobusi largohet nga vendi i ngjarjes

Ngjarja në Deçan/Autobusi largohet nga vendi i ngjarjes

12:35, 29/11/2021

Tre persona u vranë të shtunën në mbrëmje në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Në mesin e viktimave ishin dy nxënës dhe shoferi i autobusit.

Ngjarja tragjike ndodhi pasi një autobus i cili po shkonte nga Gjakova në Deçan u sulmua me breshëri të kallashnikov nga një person i cili është ende në arrati.

Në ndërkohë autobusi i cili kishte qëndruar disa ditë në vendin e ngjarjes tashmë është larguar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco