Një shi ra dhe në Prishtinë nisën problemet e zakonshme

Një shi ra dhe në Prishtinë nisën problemet e zakonshme

12:05, 29/11/2021

Pritoret e trafikut urban në kryeqytet të vendosura nga Komuna e Prishtinës, po duket se nuk janë fare të përshtatshme për qytetarët në kohën kur bije shi.

Siç shihet në një video që ka dërguar një qytetar uji rrjedh edhe brenda hapësirës së pritores.

Për gjendjen e tyre jo të përshtatshme në këso kushte atmosferike, qytetarët edhe më parë ishin ankuar në KALLXO.com

Kjo kontratë, Komunës së Prishtinës i ka kushtuar 292 mijë e 500 euro.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco