Presidenti slloven kërkon vazhdimin e dialogut: Le të tejkalohen mosmarrëveshjet

Presidenti slloven kërkon vazhdimin e dialogut: Le të tejkalohen mosmarrëveshjet

11:47, 29/11/2021

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor, ka thënë që dialogu mes Kosovës dhe Serbisë duhet të vazhdojë, sado që sipas tij, nuk është një proces i lehtë.

“Nuk është rrugë e lehtë, por Sllovenia e mbështet Kosovën. Dialogu nuk është i thjeshtë – duhet të zgjidhen çështje shumë komplekse”.

“Duhet të tejkalohen mosmarrëveshjet në dialog dhe të ndikojmë në Bashkimin Evropian”, tha Pahor në një konferencë për media me presidenten e vendit, Vjosa Osmani

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco