Kosova sot vizitohet nga presidenti slloven, Osmani e pret e para

Kosova sot vizitohet nga presidenti slloven, Osmani e pret e para

07:40, 29/11/2021

Presidenti i Sllovenisë Borut Pahor sot do të arrijë për një vizitë në Kosovë.

Ai me këtë rast do të takohet me presidenten Vjosa Osmani dhe kryeministrin Albin Kurti.

Takimi i Pahorit me Osmanin do të mbahet në ora 10:00, ndërsa me Kurtin në ora 11:20.

Pahor do të vizitojë edhe kontingjentin slloven në kuadër të KFOR-it, ku do të takohet me komandantin Ferenc Kajari.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco