Deputetja kosovare e përmend një ngjarje të keqe që ndodhi me 28 nëntor në 1999

Deputetja kosovare e përmend një ngjarje të keqe që ndodhi me 28 nëntor në 1999

15:42, 28/11/2021

Deputetja kosovare, Adriana Matoshi, ka treguar se çfarë ngjarje të mëdha për shqiptarët kanë ndodhur me 28 nëntor.

E, në mesin e ngjarjeve pozitive, ajo ka përmendur edhe një ngjarje negative, të ndodhur në vitin 1999, shkruan Syri Kosova.

“28 nentor 1999 menjeher pas luftes nje djale me emrin Flamur ne Gjilan vret nje person dhe plagose dhjetra te tjere….” shkroi ajo.

E në koment, Adriana shpjegoi se këtë fakt e përmendi duke thënë se “duhet me ceke se pe sheh edhe vet cka o kah n’dodhe…Emrin Flamur per dite te festes me marre jete? E mas ton atyne sakrificave me shekuj me ardhe ne kete dite?”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco