28 Nëntori/ Meta: Në Vlorën e lavdishme u përula sot me nderimin

28 Nëntori/ Meta: Në Vlorën e lavdishme u përula sot me nderimin

11:07, 28/11/2021

Presidenti Ilir Meta ka zhvilluar homazhe paraditen e sotme në Vlorë, në nderim të Ditës së Flamurit.

Mesazhi i presidentit Ilir Meta:

Në Vlorën e lavdishme të Pavarësisë u përula sot me nderimin dhe respektin më të thellë para themeluesit të shtetit tonë modern dhe Atit të Shqipërisë, Ismail Qemalit, kujtimit dhe veprës së ndritur të Tij dhe të shumë patriotëve të tjerë, që realizuan 28 Nëntorin e vitit 1912!

Të mbrojmë dhe të lartësojmë simbolet tona kombëtare dhe të mos humbasim më kohë për përmbushjen e ëndrrës për një Shqipëri plotësisht europiane sepse 109 vite janë mëse të mjaftueshëm për të dëshmuar pjekurinë dhe seriozitetin e një shteti modern.

Urime 28 Nëntorin e Gjergj Kastrioti Skënderbeut dhe Ismail Qemalit, të Isa Boletinit dhe Adem Jasharit!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco