Ramush Haradinaj del me tri propozime në Ditën e Flamurit

Ramush Haradinaj del me tri propozime në Ditën e Flamurit

10:17, 28/11/2021

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë shqiptarët me rastin e festave të nëntorit.

Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka thënë se mirënjohje të përjetshme për prijësit themeltarë të shtetit shqiptar që lartësuan vlerat dhe idealet kombëtare.

“Përulje para veprës së heronjve e martirëve, të të gjithë brezave, që luftuan për të drejtën tonë. Falënderim popujve miq, që në kohën kur kanoseshim nga shfarosja, ishin përkrah nesh, Aleanca Veriatlantike NATO e prirë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës”, ka shkruar Haradinaj.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco