Kapen 11 kg drogë në Mitrovicën e Veriut

Kapen 11 kg drogë në Mitrovicën e Veriut

10:13, 28/11/2021

Policia njofton për kapjen e 11,327 kg substance të dyshuar narkotike e llojit marihuana, në Mitrovicën e Veriut.

Të dyshuarit i është gjetur droga në dy çanta, të cilat i kishte me vete.

 

Pas intervistimit, i dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Njoftimi i plotë i policisë:

POSEDIM I SUBSTANCAVE NARKOTIKE /Rr. Lole Ribar, Mitrovicë Veri (NN) 27.11.2021 10:48. Është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar pasi që gjatë kontrollit në dy çanta të cilat i kishte me vete, i janë gjetur dhe konfiskuar 11,327 Kg substancë e dyshuar narkotike e llojit Marihuanë. Me urdhër të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco