Parashikimi i motit për ditën e diel

Parashikimi i motit për ditën e diel

23:07, 27/11/2021

Përshëndetje nga SHMU!

Ditën e diel do të mbizotëroj mot i vranët e në itervale te shkurtëra kohore do të kemi përcarje të tyre. Reshjet e shiut do të jenë prezente të herëpasherëshme në pjesën më të madhe të vendit me intensitet të ulët deri  mesatar. Në zonat malore lartësin mbi 1000 metra reshje bore me intensitet të ulët, ndersa në Alpe me intensitet deri mesatar. 

Era do të jetë nga juglindja -jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bredgtare dhe në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi deri në 20m/sek, shoqeruar me nje dallgëzim të forcës 4-5 ballë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco