Komandanti i KFOR-it takon shefin e ushtrisë serbe,  s'kalon pa u diskutuar edhe Kosova

Komandanti i KFOR-it takon shefin e ushtrisë serbe, s'kalon pa u diskutuar edhe Kosova

14:28, 27/11/2021

Komandanti i KFOR-it, Ferenc Kajari  është takuar në Beograd me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Serbe, Milan Mojsiloviq.

Kjo është bërë e ditur e nga faqja e KFOR-it në Tëitter, ku thuhet se në takim u diskutua për sigurinë në Kosovë

“Komandanti i KFOR-it, Ferenc Kajari  është takuar në Beograd me shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Serbe, gjeneralin Milan Mojsiloviq. Ata diskutuan për situatën aktuale të sigurisë në Kosovë dhe aktivitetet e ndërmarra për ruajtjen dhe përmirësimin e sigurisë në zonë”, thuhet në njoftimin e tyre.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco