Kjo është gjendja shëndetësore e kosovarëve që u aksidentuan me eskortën e Salih Berishës

Kjo është gjendja shëndetësore e kosovarëve që u aksidentuan me eskortën e Salih Berishës

12:17, 27/11/2021

Polica e Lezhës e ka proceduar penalisht një shtetas të Kosovës për shkak se i njëjti me veturë e ka goditur eskortën e Salih Berishës në aksin rrugor Milot-Thumanë.

Policia bën të ditur që pas aksidentit tre shtetas të Kosovës kanë pranuar tretman mjekësor.

Pas mjekimit në spital, ata janë liruar pasi gjendja e tyre shëndetësore ishte e mirë.

“Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Lezhë proceduan penalisht shtetasin A.M., 24 vjeç, banues në Prishtinë, Kosovë. Ky shtetas, në aksin rrugor Milot-Thumanë, në Fushë Mamurras, duke drejtuar automjetin tip “Benz ” ka goditur mjetin tjetër tip “Benz ” me drejtues shtetasin S.L., 28 vjeç, banues në Tiranë dhe ky i fundit ka goditur mjetin shoqërues të deputetit S.B. Të 3 automjetet qarkullonin në një sens lëvizjeje, në korsinë e shpejtësisë.

Si pasojë e goditjes kanë marrë dëmtime të lehta drejtuesi i mjetit shtetasi A.M., dhe pasagjerët në këtë mjet E.S.,dhe A.M., banues në Kosovë, të cilët pasi kanë marrë mjekim në spital, janë larguar për në banesë”-njofton policia.

Materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Kurbin, për veprime të mëtejshme, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, thuhet në njoftim.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco