A e dini kush e dizajnoi llogon e takimit të djeshëm Kosovë-Shqipëri?

A e dini kush e dizajnoi llogon e takimit të djeshëm Kosovë-Shqipëri?

11:49, 27/11/2021

Ditën e djeshme është mbajtur takimi në mes të qeverisë së Kosovës dhe asaj së Shqipërisë.

Nga ky takim u nënshkruan gjithsej 13-të marrëveshje, të cilat të dy shtetet i kondsideruan të jenë kryesisht në të mirën e qytetarëve të dy vendeve.

Në këtë takim, vëmendje të madhe mori edhe llogoja e vendosur në qendër të sallës, me të cilën njëherit edhe u paralajamërua ky takim.

Llogoja, që shfaq flamurin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë, që ngrëthen brenda vetes edhe motive kombëtare, ishte e dizajnuar nga artisti Agi Haxhimurati.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco