A është ky është motivi i sulmit me automatik në Gllogjan?

A është ky është motivi i sulmit me automatik në Gllogjan?

11:25, 27/11/2021

Tre persona kanë vdekur dhe një person është plagosur pasi një person i maskuar ka sulmuar me automatik autobusin me nxënës në fshatin Gllogjan.

I vrarë në vend ka mbetur shoferi i autobusit dhe dy nxënës, të cilët janë dërguar pa shenja jete në spital.

Dyshohet se motivi i ngjarjes tragjike ishin mosmarrëveshjet që kishin mes vete pronarët e kompanive të autobusëve.

Përkundër informacioneve të dala se numri i të vrarëve ka arritur në katër, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi ka thënë se si pasojë e sulmit me armë të një autobusi në fshatin Gllogjan, tre persona kanë vdekur, si dhe një tjetër është plagosur.

Sipas tij, i plagosuri është jashtë rrezikut për jetë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco