Reagoi për sulmin në Deçan, por Borrell ja 'huq' vendit

Reagoi për sulmin në Deçan, por Borrell ja 'huq' vendit

11:23, 27/11/2021

Shefi i Politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian, Josep Borrell ka reaguar për sulmit në Gllogjan të Deçan, ku u vranë tre persona dhe një tjetër u plagos.

Por, në reagimin e tij ai e ka ngatërruar vendin e sulmit, duke thënë se ka ndodhur në Gjakovë.

“Të tmerruar nga sulmi i tmerrshëm në Gjakovë. Zemra ime shkon për viktimat dhe familjet e tyre. Përgjegjësit duhet të gjenden dhe të sillen para drejtësisë për këtë krim të tmerrshëm. Unë qëndroj me të gjithë kosovarët në këto momente të dhimbshme. Ne do të vazhdojmë të punojmë për pajtimin në Ballkanin Perëndimor”, ka shkruar Borrell. 

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco