A paralajmëruan burime diplomatike sulme në Kosovë?

A paralajmëruan burime diplomatike sulme në Kosovë?

00:05, 27/11/2021

Gazeta “Epoka e re” nga burimet e saja merr vesh se një ambasadë e një shteti të huaj paska tërhequr vërejtjen shtetaseve të vet që shërbejnë në Kosovë se: “Ka mundësi të ketë aksione armiqësorë në Kosovë” nga periudha 26 nëntor deri më 30 nëntor duke iu kërkuar atyre që t’i shmangin qendrat tregtare dhe vendet më grumbull të madh njerëzish.

“Ka një qarkore që tërheq vërejtën se nga data 26 deri 30 nëntor ka mundësi të ketë aksione armiqësore në Kosovë, dhe se ftohen qytetarët e huaj t’i shmangin qendrat tregtare dhe vende e tjera ku ka shumë njerëz” ka treguar ky burim për gazetën “Epoka e re”

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco