Edhe pse në mot me shi, Prokuroria akoma në vendin ku ndodhi vrasja makabre

Edhe pse në mot me shi, Prokuroria akoma në vendin ku ndodhi vrasja makabre

00:00, 27/11/2021

Një krim makabër sonte mbi autobusin që transportonte nxënës ka ndodhur sonte, duke lënë tre persona të vdekur dhe një të plagosur në fshatin Gllogjan të Deçanit.

Që nga momenti kur u raportua për ngjarjen, prezente është Prokuroria ka qëndruar në vendin e ngjarjes, raporton Syri.net Kosova.

Ngjarjen është duke e përcjellur edhe KFOR-i italia, i cili po vëzhgon nga largësia, duke mos u futur në vendin e ngjarjes.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco