Policët që po qëndronin para shtëpisë së Kurtit, janë larguar

Policët që po qëndronin para shtëpisë së Kurtit, janë larguar

23:31, 27/10/2021

Forcat e shtuara të Policisë së Kosovës që po qëndronin para shtëpisë së kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, janë larguar.

Aktualisht siç raporton ekipi i Klan Kosovës që gjendet në vendin e ngjarjes situata është e qetë dhe aty po qëndrojnë pjesëtarë të policisë që zakonisht përkujdesen për sigurinë.

Kurti është kthyer në mbrëmje në shtëpinë e tij pasi u raportua se ka marrë kërcënime.

Zëdhënësi i Qeverisë së Kosovës Përparim Kryeziu, e ka konfirmuar rastin por nuk ka bërë të ditur se për çfarë kërcënimi bëhet fjalë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco