Pas anulimit të rrugës së Pejës, shpërthen avokati: Boll ma, t'i bllokojmë autostradat

Pas anulimit të rrugës së Pejës, shpërthen avokati: Boll ma, t'i bllokojmë autostradat

21:18, 27/10/2021

Avokati, Kujtim Kërveshi ka reaguar ashpër pas anulimit të rrugës së Pejës, shkruan Sri.net Kosova.

Ai në këtë reagim ka thënë se ka ardhur koha që të dalin me mjete dhe të bllokojnë të gjitha autostradat dhe rrugët kryesore të vendit për ta dhënë mesazhin.

Reagimi i plotë:

Rruga nga Prishtina për Pejë është nisur të ndërtohet në vitin 2007, ende edhe sot pas 14 viteve nuk ka përfunduar!

Po vjen koha me dal e me i blloku me mjete autostradat tjera dhe rrugët tjera kryesore të këtij vendi, shkurt për të dhanë mesazh e më vonë ku mbrijmë nuk i dihet!

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco