Biblioteka Kombëtare bëhet rozë, Jahjaga: Për ato që po e luftojnë kancerin e gjirit

Biblioteka Kombëtare bëhet rozë, Jahjaga: Për ato që po e luftojnë kancerin e gjirit

19:30, 27/10/2021

Muaji tetor, shënohet si muaj për ndërgjegjësimin e sëmundjes së kancerit të gjirit.

Ky muaj shënohet me aktivitete për të rritur vëmendjen dhe mbështetjen për sensibilizimin, zbulimin e hershëm dhe trajtimin e kësaj sëmundje tek gratë.

E sonte në kujtim të atyre grave që po e luftojnë sëmundjen e kancerit të gjirit, për ato që e fituan këtë betejë dhe ato që e humbën betejën Biblioteka Kombëtare dhe Universitare e Kosovës ka marrë ngjyrën rozë.

Kështu bëri të ditur ish-presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga.

“Bibloteka Kombëtare e Kosovës në rozë për të gjitha ato që po luftojnë sëmundjen e kancerit të gjirit, për ato që fituan betejën e si kujtim për ato që i humbëm!”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco