Lirohet ariu që kishte ngecur në telat gjëmbor në Kusar të Gjakovës

Lirohet ariu që kishte ngecur në telat gjëmbor në Kusar të Gjakovës

19:18, 27/10/2021

Është liruar ariu nga telat gjëmbor në të cilat kishte ngecur.

Kështu bëri të ditur për Klankosova.tv zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës Nysret Xhurkaj.

Xhurkaj tha se ariu është liruar përmes përdorimit të anestezionit.

“Ju njoftojmë se lidhur me informatën e poshtëshënuar në vendin e ngjarjes rreth orës 16:20 ka arritur ekipi i veterinarëve të kontraktuar nga Ministria e Ambientit, të cilët kanë bërë lirimin e ariut përmes përdorimit të anestezionit dhe rreth orës 17:15. Ariu pasi që është këndellur është larguar në drejtim të pyllit”.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco