OSBE organizon puntori për komunitetet jo shumicë se si të aplikohet për polici

OSBE organizon puntori për komunitetet jo shumicë se si të aplikohet për polici

13:07, 24/10/2021

Misioni i OSBE-së në Kosovë do të organizojë punëtori përgatitore për anëtarët e komuniteteve jo shumicë se si të aplikohet për një polic. Kjo do të bëhet në bashkëpunim me Policinë e Kosovës, Ministrinë e Punëve të Brendshme dhe Ministrinë e Administratës dhe Pushtetit Lokal.

”PunĂ«toria konkretisht synon komunitetet kosovare romĂ«, kosovarĂ« ashkali dhe kosovarĂ« egjiptianĂ« nĂ« KosovĂ«, dhe do tĂ« mbahet nĂ« AkademinĂ« e KosovĂ«s pĂ«r Siguri Publike nga data 27 tetor 2021. Do tĂ« elaborojĂ« procedurĂ«n e aplikimit, testimin dhe hapat e tjerĂ« tĂ« nevojshĂ«m pĂ«r aplikimi si polic.” thuhej nĂ« njĂ« postim nĂ« Facebook tĂ« ODBE-sĂ«.

Tutje bëhej e ditur se kushdo që është i interesuar që të marrë pjesë duhet të dorzojë CV-në dhe letrën motivuese deri më 24 tetor në mpb.trajnimet@rks-gov.net.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco