Sot nis numërimi i votave të diasporës

Sot nis numërimi i votave të diasporës

08:10, 24/10/2021

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka bërë të ditur se dot në ora 11:00 në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve do të fillojë procesi i numërimit të votave nga jashtë Kosovës, të ardhura përmes postës gjatë periudhës 15 shtator – 15 tetor 2021.

Janë mbi nëntë mijë pako me fletëvotime nga diaspora të aprovuar.

Ndërkaq janë refuzuar mbi një mijë të tjera.

Ndryshe, zgjdhjet lokale në Kosovë u mbajten më 17 tetor.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco