KE mbështet ‘Open Balkan’, Varhelyi: Të 6 vendet t’i kthehen tregut të përbashkët rajonal

KE mbështet ‘Open Balkan’, Varhelyi: Të 6 vendet t’i kthehen tregut të përbashkët rajonal

16:49, 19/10/2021

Për Komisionerin evropian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e mirë, Oliver Varhelyi të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të bëhen pjesë e ‘Open Balkan’.

“U bëj thirrje 6 vendeve  të Ballkanit ti kthehen tregut të përbashkët rajonal dhe bashkëpunimit. Duam që të 6 vendet e Ballkanit Perëndimor të jenë pjesë e Ballkanit të Hapur”, ka thënë Varhelyi.

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi, keto komente i bëri gjatë prezantimit të Raportit të progresit për Shqipërinë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco