Pas situatës në veri, vjen edhe reagimi nga ish-diplomatja kosovare

Pas situatës në veri, vjen edhe reagimi nga ish-diplomatja kosovare

22:55, 21/09/2021

Pas situatës në veri, ka reaguar edhe ish-diplomatja kosovare, Meliza Haradinaj, shkruan Syri.net Kosova.

"Tani përballë viktimizimit të rrejshëm të Serbisë dhe trysnisë eventuale të QUINT-it, i gjithë spektri politik bashkë me shoqërinë civile do të duhej të mbajnë anën e Kosovës. 

Ndërkohë, të ndërtohet ekip uniteti për përballje finale me Serbinë. 
Çdo skenar tjetër e dobëson Kosovën!", ka shkruar ajo.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco