Protestuesit serbë ndezin zjarr në Bërnjak

Protestuesit serbë ndezin zjarr në Bërnjak

22:15, 20/09/2021

Situata në pikën kufitare në Bërnjak vazhdon të jetë e qetë, disa protestues serbë janë duke vazhduar që të qëndrojnë akoma aty.

Rreth 50 metra para policisë së Kosovës, ata kanë ndezur një zjarr dhe po qëndrojnë aty.

Nga fotot e siguruara nga Klankosova.tv, shihen një grumbull i protestuesve serbë që janë duke qëndruar jo shumë larg policisë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco