I morri para për një veprim që nuk e bëri, se ka heq dorë nga trashëgimia

I morri para për një veprim që nuk e bëri, se ka heq dorë nga trashëgimia

12:46, 13/04/2021

Në banorë nga Manastirica ishte mashtruar nga një tjetër se ka tërheq dorë nga trashëgimia dhe duke i marr para në emër
të saj.

Por viktima me të parë kë veprim nga i dyshuari e ka lajmruar tek polici e prokuroria që po hetojnë rastin si mashtrim.

Policia njofton se në fshatin Manastirica, të Prizrenit me 31 janar 2021 deri me 11 prill 2021 rreth orës 13: 30, ankuesi  mashkull kosovar, 

ka raportuar se ishte mashtruar nga një person përmes rrjetit social Facebook për një shumë parash të cilën ai e kishte

paguar në emër të tërheqjes të një trashëgimie nga një i afërm. 

Lidhur me rastin është informua prokurori i cili ka urdhëruar që rasti të hetohet në procedurë të rregullt për veprën e mashrimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco