Shtesat për punëtorët e Arsimit, Hoti sot mban konferencë me përfaqësuesit e SBASHK-ut

Shtesat për punëtorët e Arsimit, Hoti sot mban konferencë me përfaqësuesit e SBASHK-ut

07:39, 22/01/2021

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Avdullah Hoti pritet që sot të mbajë një konferencë për media me përfaqësuesit e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës.

Konferenca pritet të fillojë në orën 09:00 dhe do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë.

Para dy ditësh, Hoti i siguroi përfaqësuesit e SBASHK-ut se Qeveria në detyrë do të ndajë paga shtesë për punëtorët e arsimit.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco