Mandat i ri për Specialen/Klinaku: Po më vjen inati që na kanë gjetë të ligë e pa kryeministër

Mandat i ri për Specialen/Klinaku: Po më vjen inati që na kanë gjetë të ligë e pa kryeministër

20:18, 26/11/2020

Anëtari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku ka reaguar pasi Dhomat e Specializuara ia kanë vazhduar mandatin Gjykatës Speciale, shkruan Syri.net Kosova.

Klinaku përmes një postimi në Facebook ka thënë se Dhomat e Specilizuara po i bëjnë Kosovës se çka po dëshirojnë, pasi vendi nuk ka deputetë e as kryeministër.

“Veç po më vjen inati që na kanë gjetë të ligë, pa deputetë, pa kryeministër, pa Avokat të Popullit e po na bëjnë çka po donë”, ka shkruar Klinaku në Facebook.

Kujtojmë se sot Dhomat e Specializuara kanë vazhduar mandatin e Gjykatës Speciale, anipse ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi kishte propozuar që të ndryshohëj amandamenti që përcakton zgjatjen e mandatit.

Lexoni reagimin e plotë:

Qenkan mbledhur tre gjykatës të Hagës dhe po pretendojnë se përbëjnë Dhomën e Specializuar të Gjykatës Kushtetuese. Në...

Posted by Faton Klinaku on Thursday, November 26, 2020

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco