E rrallë: Në Kosovë lind një qen me tri këmbë

E rrallë: Në Kosovë lind një qen me tri këmbë

09:09, 16/10/2020

Një rast i rrallë ka ndodhur në Kosovë, ku një qenush i vogël ka lindur me tre këmbë.

Në grupin e Facebook’ut “Të Bashkuar Për Kafshët/United for Animals”, janë publikuar disa fotografi të një qenushi të vogël, ku edhe është bërë e ditur problemet që ai ka.

Qenushi i cili ka lindur ditëve të fundit, ka lindur me një defekt që rrallë herë ndodh tek qentë.

Ai ka lindur me tri këmbë dhe personi që ka publikuar informacionin, ka bashkangjitur edhe fotografi.

Më poshtë keni postimin dhe fotografitë e tij.ImageImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco