Haradinaj kujton Epopenë e Koshares me vargjet e Agim Ramadanit

Haradinaj kujton Epopenë e Koshares me vargjet e Agim Ramadanit

09:08, 09/04/2020

Sot shënohet 21 vjetori i Epopesë së Koshares, një prej betejave më të njohura mes forcave shqiptare dhe forcave serbe në vitin 1999.

 
Këtë datë, kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, e ka përkujtuar me vargjet e njohura të heroit Agim Ramadani.
 
Haradinaj ka theksuar se përgjithmonë do t’i jetë mirënjohës kontributit të luftëtarëve të lirisë dhe i përulur para sakrificës së dëshmorëve të kombit.
 
Haradinaj shkruan: 
 
“Mu shterrshin sytë nëse pushoj
Lirinë tënde me ëndërrue
Mallkue qoftë gjaku im
Nëse m’vrasin pa luftue”
 
Me vargjet e Agim Ramadanit, kujtojmë Epopenë e Koshares.
 
Përgjithmonë mirënjohës kontributit të luftëtarëve të lirisë dhe të përulur para sakrificës së Dëshmorëve të Kombit.
 
Kosharja, krenaria jonë!
 
Lavdi! 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco