Kurti vazhdon vizitat nëpër komuna, sot do të qëndrojë në Prizren

Kurti vazhdon vizitat nëpër komuna, sot do të qëndrojë në Prizren

07:59, 09/04/2020

Kryeministri në detyrë Albin Kurti do të vizitojë sot Prizrenin.

 

Kurti do të pritet nga kryetari i kësaj komune, Mytaher Haskuka. Vizita e tij ka të bëjë me situatën e krijuar nga COVID-19 dhe zhvillohet tek ‘Shtëpia e Bardhë’ nga ora 10:30, shkruan Indeksonline.

Kurti çdo ditë po viziton një komunë tjetër, teksa pritet që nesër të qëndrojë në Malishevë, në komunën më numrin më të madh të të infektuarve me COVID-19.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco