Shqiptari nga Fieri gjendet i vdekur në banesë nga COVID-19

Shqiptari nga Fieri gjendet i vdekur në banesë nga COVID-19

22:10, 08/04/2020

Një shqiptar nga Fieri, 44 vjeçar, ka ndërruar jetën më 1 prill në qytetin e Kavadarit në Maqedoninë e Veriut. Por vetëm sot pas 8 ditësh autoritetet në vendin fqinj kanë dhënë lajmin që shqiptari ka vdekur nga COVID-19.

Sipas mediave vendase shqiptari punonte në ndërtim dhe ishte gjetur i pajetë në banesën e tij. Ai qëndronte aty bashkë me disa shqiptarë të tjerë të cilët tashmë janë izoluar.

Po sipas medias vendase, personi emri i të cilit nuk bëhet i ditur nuk ka qenë i sëmurë dhe po kështu nuk ka pasur shenja dhune kur është gjetur i pajetë në banesë. 

Ndërkohë që edhe familja e tij në Fier thuhet se është e prekur nga koronavirusi. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco