Policia e Kosovës në ballë të luftës së pandemisë Covid-19

Policia e Kosovës në ballë të luftës së pandemisë Covid-19

21:22, 26/03/2020

Gjatë kësaj përiudhe të krizës në ballë të luftës me virusin korona Covid-19, është edhe Policia e Kosovës, shkruan Syri.net Kosova.

"Policia e Kosovës, referuar Planit të gatishmërisë dhe reagimit kundër Coronavirusit COVID-19, si dhe urdhrit operativ policor, përmes mekanizmave të brendshëm po vazhdon t’i realizojë detyrat, aktivitetet dhe masat e parapara, me qëllim të parandalimit të rreziqeve nga virusi në fjalë si dhe vazhdon të kujdeset për ruajtjen e rendit dhe sigurisë publike në vend", thuhet në një njoftim të policisë.

Postimi i plotë:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco