‘Divorcohu njeherë e mirë’ zbulohet letra që mbretëresha i ka dërguar princeshë Dianës

‘Divorcohu njeherë e mirë’ zbulohet letra që mbretëresha i ka dërguar princeshë Dianës

15:33, 12/11/2019

Padyshim që princeshë Diana ka qenë dhe është një prej figurave më të dashura për të gjithë njerëzit kudo në botë.

Historia e saj është treguar nga shumë njerëz, e veprat bamirëse që ka bërë ende komentohen në ditët e sotme.

Në martesën e saj, marrëdhënia me princ Charles nuk ka qenë gjithmonë e mirë e në një prej këtyre ditëve, ajo ka vendosur të thotë disa të vërteta.

Ajo ka treguar se në marrëdhënien e tyre kanë qenë gjithmonë tre, ajo, Charles-i dhe Camila.

Më vonë zbuloi se e kishte tradhëtuar bashkëshortin e saj me James Hewiit.

Menjëherë pas kësaj deklarate, mbretëresha i nisi një letër asaj, ku e nxehur për prishjen e imazhit të djalit të saj, i shkruante: “Divorcohu njëherë e mirë”.

Edhe pikërisht kështu ndodhi, një vit më pas, në 1996, i dhanë fund martesës së tyre, e cila kishte mbaruar që në fillimet e saj.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco