Pse duhet ta kontrolloni gjithmonë skadencën e ujit në shishe?

Pse duhet ta kontrolloni gjithmonë skadencën e ujit në shishe?

09:02, 29/03/2023

Data e skadimit e ujit të ambalazhuar në shishe plastike është data kur plastika fillon të prishet dhe lëshon kimikatet e saj në ujë.

Tanimë dihet që ju nuk duhet të pini nga shishet e ujit që keni lënë në një makinë të nxehtë, sidomos kur temperaturat e motit janë të larta.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco