VIDEO/ Momenti kur meteori bie në tokë dhe e kthen natën në ditë

VIDEO/ Momenti kur meteori bie në tokë dhe e kthen natën në ditë

18:34, 31/01/2023

Fenomeni unik i rënies së një meteori është “kapur” nga kamerat e sigurisë dhe banorët e qytetit Krasnoyarsk në jug të Rusisë.

Videot e publikuara në internet tregojnë momentin kur meteori hyn në atmosferë, duke e kthyer natën në ditë, më pas digjet dhe shpërbëhet.

Mbetjet e meteorit me sa duket nuk arritën në tokë, pasi autoritetet lokale të emergjencës raportuan se nuk kishte probleme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco